Bogu na chwałę, ludziom na ratunek!

"Nadzieja dla służb" czyli nowy projekt Grupy Ratowniczej Nadzieja

11.09.2023

Grupa Ratownicza Nadzieja po raz kolejny zaangażowała się w wartościowy i ważny projekt niosąc pomoc potrzebującym. Projekt "Nadzieja" w polskim mundurze ma na celu udzielenie wsparcia służbom mundurowym realizujących działania na polskiej granicy  w związku z atakiem o charakterze hybrydowym wymierzonym w Polskę i inne kraje Unii Europejskiej ze strony reżimu białoruskiego. 
Z myślą o funkcjonariuszach Straży Granicznej oraz Policji, którzy zostali poszkodowani bezpośrednio fizycznie w działaniach związanych z obroną granicy, a także ich rodzin, została uruchomiona pod numerem 600 100 260 bezpłatna linia telefoniczna, pod którą można uzyskać specjalistyczną pomoc od psychologa, ratownika medycznego czy duszpasterza. Linia telefoniczna działa od poniedziałku do piątku, w godzinach 8-16. 

Wsparciem zostaną również objęci mieszkańcy terenów przygranicznych zagrożonych obecną sytuacją związaną z działaniami na granicy. Na stronie internetowej pod adresem www.nadziejadlasluzb.pl można będzie znaleźć cykl artykułów i podcastów o działaniach służb, możliwych zagrożeniach, a także zaleceniach bezpiecznego zachowania.  

Projekt jest realizowany w ramach organizowanego przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zadania publicznego pn. Wsparcie Służb (Straż Graniczna, Policja) realizujących działania na granicy w związku z atakiem o charakterze hybrydowym wymierzonym w Polskę i inne kraje Unii Europejskiej ze strony reżimu białoruskiego.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.nadziejadlasluzb.pl 
Strona używa plików cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.