Przed nami manewry Kolno'18

03.10.2018

Kolneński oddział Nadziei razem z OSP Kolno organizuje 6 października bieżącego roku manewry poszukiwawczo - ratownicze Kolno'18.
Działania składać się będą z dwóch bloków: ćwiczeń z zakresu ratownictwa technicznego i medycznego oraz ćwiczeń poszukiwawczych Ideą ćwiczeń jest podniesienie kwalifikacji strażaków – ratowników oraz integrowanie środowiska strażackiego powiatu kolneńskiego i sąsiednich. Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców terenów wiejskich i ostatecznie ograniczenie skutków nieszczęśliwych zdarzeń i zaginięć na terenie powiatu. Wykorzystywany przy tym będzie potencjał ratowniczy i doświadczenie poszukiwawcze Grupy Ratowniczej Nadzieja, która jako jedyny podmiot na terenie północno – wschodniej Polski realizuje poszukiwania osób zaginionych bezpośrednio we współpracy i na zlecenie Komendy Głównej Policji w Warszawie.
W związku z tym do udziału w manewrach zgłosiło się 5 OSP należących do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ramowy program ćwiczeń jest następujący:
Godz. 9.00 - Zbiórka na boisku przy kościele Chrystusa Króla Wszechświata w Kolnie, podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy GR Nadzieja a OSP Kolno, przekazanie sprzętu ufundowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego na rzecz oddziałów GR Nadzieja w Łomży, Zambrowie i Kolnie
Godz. 9.30 - rozpoczęcie ćwiczeń ratownictwa technicznego i medycznego - zostanie zasymulowany wypadek masowy z udziałem 4 pojazdów. Podczas ćwiczenia strażacy ochotnicy pod okiem instruktorów z PSP Kolno i ratowników medycznych z GR Nadzieja będą ćwiczyć bezpieczną ewakuację poszkodowanych z rozbitych i pociętych aut.
Godz. 13.00 - obiad
Godz. 14.00 - zajęcia teoretyczne z zakresu działań poszukiwawczych
Godz. 15.00 - zajęcia w terenie
Godz. 18.00 - zakończenie działań, podsumowanie ćwiczeń.

Działania zostaną przeprowadzone dzięki wsparciu finansowemu Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. 

Zapraszamy do kontaktu

Grupa Ratownicza Nadzieja

Jednostka organizacyjna Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom "Nadzieja"

Telefon alarmowy: 600 100 406

E-mail: biuro@grupanadzieja.pl